تغییرات نسخه 9.5.0


مجموعه فلش کارت انکی

امکان وارد کردن مجموعه فلش کارت های انکی به نسخه جدید برنامه اضافه شده است. در صفحه اصلی دکمه را لمس و سپس گزینه وارد کردن مجموعه فلش کارت را انتخاب کنید. در سربرگ دانلود انکی می توانید مجموعه های انکی به اشتراک گذاشته شده را جست و جو کرده و آن ها را دانلود و به برنامه اضافه کنید. در سربرگ مجموعه انکی نیز می توانید مجموعه های انکی با فرمت apkg را به برنامه اضافه کنید. پس از افزودن مجموعه انکی به برنامه، بایستی کارت های مورد نظر مجموعه را برای شروع مرور به جعبه اضافه نمایید.

جست و جو و واردن کردن مجموعه فلش کارت انکی

{info} در لایتمن، Latex و jQuery مربوط به کارت های انکی پشتیبانی نمی شوند. همچین کارت های انکی در لایتمن قابل ویرایش نیستند.

تنظیمات دسته

در نسخه جدید می توانید برای دسته های مختلف، گروه تنظیمات ایجاد کنید. در گروه تنظیمات می توانید گزینه های مربوط به نمایش کارت (مانند سایز فونت و ...) زبان تلفظ و تلفظ خودکار را تغییر دهید. برای ساخت گروه تنظیمات جدید و تغییر تنظیمات یک دسته، در صفحه دسته دکمه را لمس کنید تا وارد صفحه تنظیمات دسته شوید. با انتخاب گزینه گروه تنظیمات می توانید گروه تنظیمات دسته را تغییر داده یا گروه تنظیمات جدیدی ایجاد کنید. برای مثال برای دسته هایی با کارت های لغت آلمانی می توانید گروه تنظیماتی با نام "تنظیمات زبان آلمانی" ایجاد کنید و زبان تلفظ را روی آلمانی قرار دهید. تمامی دسته هایی که از این گروه تنظیمات استفاده می کنند، تلفظ کارت های آن ها به زبان آلمانی انجام خواهد شد.

تنظیمات دسته

{info} به طور پیش فرض پس از به روزرسانی جدید تمامی دسته های موجود و دسته هایی که جدید ساخته می شوند، از گروه تنظیمات عمومی استفاده می کنند.

انتخاب زبان تلفظ

اکنون می توانید زبان تلفظ را تغییر داده و روی زبان دیگری به جز انگلیسی تنظیم کنید. قبل از تغییر زبان تلفظ بایستی از نصب داده صوتی زبان مورد نظر در دستگاه خود مطمئن شوید. برای انجام این کار در تنظیمات دستگاه قسمت Languages & input (زبان ها و ورودی) را یافته و وارد آن شوید و سپس گزینه Text-to-speech output (خروجی تبدیل متن به گفتار) را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، گزینه چرخ دنده مقابل Preferred engine (موتور ترجیحی) را لمس و سپس گزینه Install voice data (نصب داده های صوتی) را انتخاب کنید. در لیست، زبان مورد نظر را یافته و آن را دانلود کنید.

پس از اطمینان از نصب داده صوتی، در صفحه تنظیمات دسته (یا از تنظیمات برنامه قسمت تنظیمات نمایش کارت) می توانید زبان تلفظ را تغییر دهید.

تغییر زبان تلفظ