شروع کار

برای شروع کار با برنامه، باید ابتدا تعدادی کارت به جعبه اضافه نمایید تا در روزهای آینده بتوانید آن ها را مرور کنید. هر کارت دارای دو طرف روی کارت و پشت کارت است و هر طرف آن می‌تواند شامل متن با استایل پیشرفته، یک تصویر و یک صدا باشد.


افزودن کارت

برای افزودن یک کارت به جعبه، در صفحه‌ی اصلی برنامه دکمه (+) را لمس کرده و در منوی باز شده گزینه کارت جدید را انتخاب کنید. در صفحه افزودن کارت ابتدا در منوی بالا دسته‌ای که می‌خواهید کارت به آن اضافه شود را انتخاب کنید. سپس بایستی متن روی کارت و پشت کارت را وارد کنید. با انتخاب گزینه‌های موجود در نوار بالای صفحه کلید، می‌توانید رنگ متن وارد شده را تغییر دهید، متن را هایلایت (پس‌زمینه رنگی)، ضخیم (B) یا کج (I) کنید، و تراز متن را به صورت راست‌چین، چپ‌چین یا وسط‌چین تنظیم کنید. همچنین می‌توانید به متن، لیست موردی یا عددی نیز اضافه کنید.

{info} رنگ متن کارت و رنگ پس‌زمینه در دو تم روشن و تاریک به طور خودکار با یکدیگر تطبیق داده می‌شوند. برای مثال کارتی که با متن سیاه در تم روشن ساخته شده است، در تم تاریک به طور خودکار با متن سفید و پس زمینه تیره نشان داده خواهد شد.

فلش کارت با تم تاریک و تم روشن

{info} در صورتی که از گزینه‌های ویرایشگر حرفه‌ای متن در بالای صفحه کلید استفاده نمی‌کنید، برای سادگی و سرعت بیشتر در افزودن کارت‌ها می‌توانید حالت ویرایشگر متن ساده را در تنظیمات فعال کنید. در این صورت نوار ویرایشگر متن حرفه‌ای غیرفعال می‌شود اما کارت‌هایی که قبلا با استایل ساخته شده‌اند دست نخورده باقی می‌مانند.

ویرایشگر ساده و ویرایشگر حرفه ای متن


پس از وارد کردن متن کارت می‌توانید به هر طرف کارت یک تصویر و یک صدا اضافه نمایید.


برای افزودن تصویر به کارت، دکمه را انتخاب کنید. می توانید مستقیما از طریق دوربین دستگاه عکس بگیرید، یا عکس از قبل گرفته شده را از گالری دستگاه انتخاب کنید یا تصویر مورد نظر را بر روی صفحه ترسیم نمایید.

پس از افزودن تصویر می توانید با انتخاب گزینه تصویر را بچرخانید یا آن را برش دهید.

افزودن تصویر به کارت


برای افزودن صدا به کارت،‌ دکمه میکروفون را انتخاب کنید. می‌توانید صدا را از حافظه دستگاه انتخاب کنید یا مستقیما از طریق پنجره باز شده صدا را ضبط کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات کارت، با انتخاب گزینه کارت به دسته مورد نظر و همچنین خانه ۱ جعبه اضافه می‌شود و از روز بعد در لیست کارت‌های آماده مرور قرار می‌گیرد.