نرم‌افزار فلش کارت لایتمن

نرم‌افزار ویندوز فلش کارت لایتمن به منظور ساخت سریع و آسان فلش کارت برای استفاده در اپلیکیشن اندروید لایتمن طراحی شده و توسعه یافته است. به کمک این برنامه می‌توانید به راحتی فلش کارت‌های مورد نظر خود را بسازید و سپس در قالب یک مجموعه به برنامه اندروید اضافه کنید. همچنین می‌توانید مجموعه‌ی ساخته شده را برای استفاده‌ی دوستانتان بر روی سرور لایتمن به اشتراک بگذارید.امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار

 • ساخت آسان و سریع فلش کارت با امکانات:
  • تغییر رنگ متن
  • هایلایت قسمتی از متن
  • ضخیم کردن (B) یا کج کردن (I) متن
  • افزودن لیست موردی یا عددی به متن
  • انتخاب تراز متن در حالت‌های راست چین، چپ چین و وسط چین
  • اضافه کردن عکس یا صدا به کارت
 • ذخیره خودکار کارت‌ها پس از اعمال هر تغییر
 • امکان آپلود و انتشار مجموعه بر روی سرور و دانلود آن در برنامه اندروید لایتمن
 • تغییر ابعاد خودکار تصویر برای کاهش حجم عکس و حجم کلی مجموعه
 • امکان چرخش یا برش تصویر و همچنین تغییر ابعاد تصویر به صورت دستی
 • آپدیت خودکار برنامه با حجم بسیار پایین (کمتر از 1 مگابایت)
 • امکان جست‌و‌جو در متن کارت‌ها
 • تم روشن و تاریک
 • زبان‌های فارسی و انگلیسی
 • محیط کاربری ساده و کاربر‌پسند

محیط نرم افزار ویندوز فلش کارت لایتمن

راهنمای استفاده از نرم‌افزار

در ابتدا باید نام مجموعه و مسیر ذخیره‌ی آن را مشخص کنید. نام مجموعه پس از ساخت قابل تغییر نمی‌باشد. با انتخاب گزینه ، فایل مجموعه در مسیر مشخص شده با پسوند .litf ساخته می‌شود. از این پس هر کارتی که به مجموعه اضافه شود و یا ویرایش یا حذف شود، تمامی تغییرات به صورت خودکار در مجموعه ذخیره می‌شود. بنابراین گزینه ذخیره در برنامه وجود ندارد!

برای ساخت یک فلش کارت ابتدا باید متن پشت و روی کارت را وارد کنید. با انتخاب گزینه‌های موجود در نوار بالای ویرایش‌گر متن، می‌توانید رنگ متن وارد شده را تغییر دهید، یا متن را هایلایت (پس‌زمینه رنگی)، ضخیم (B)، کج (I)، راست چین، چپ چین و یا وسط چین کنید. همچنین می‌توانید به متن لیست موردی یا عددی نیز اضافه کنید.

{info} رنگ متن کارت و رنگ پس‌زمینه در دو تم روشن و تاریک (هم در فلش کارت لایتمن و هم در اپلیکیشن اندروید لایتمن) با یکدیگر تطبیق داده می‌شوند. مثلا متن سیاه در تم روشن به صورت خودکار به متن سفید با پس‌زمینه تیره در تم تاریک تبدیل می‌شود.

فلش کارت در تم تاریک و تم روشن


پس از وارد کردن متن کارت می‌توانید به هر طرف کارت یک تصویر و یک صدا اضافه نمایید.

{info} * با انتخاب و افزودن تصویر، برنامه به صورت خودکار ابعاد (رزولوشن) تصویر را کاهش می‌دهد تا ضمن حفظ کیفیت تصویر، از حجم تصویر و در نتیجه حجم کلی مجموعه کاسته شود. مقدار پیش‌فرض حداکثر حجم تصویر 360 KB است و برنامه ابعاد تصویر را به گونه‌ای تغییر می‌دهد تا حجم نهایی کمتر از این مقدار شود. این مقدار را می‌توانید در قسمت تنظیمات تغییر دهید.

با کلیک بر روی تصویر اضافه شده نیز می‌توانید تصویر را مشاهده و ویرایش کنید. امکانات ویرایش تصویر شامل چرخش، برش و تغییر ابعاد تصویر است.

پس از تکمیل اطلاعات کارت، با کلیک بر روی گزینه اضافه کن، کارت به مجموعه اضافه می‌شود.


ویرایش کارت: با انتخاب یک کارت از جدول کارت‌ها می‌توانید کارت مورد نظر را ویرایش کنید. در انتها حتما باید روی گزینه ویرایش کلیک کنید تا ویرایش صورت گیرد؛ در غیر این صورت تغییرات صورت گرفته روی کارت اعمال نخواهد شد.


حذف کارت‌ها: با انتخاب یک یا تعدادی از کارت‌ها و کلیک روی گزینه حذف کارت ها، کارت‌های مورد نظر حذف می‌شوند (با نگه داشتن کلید Ctrl یا Shift می‌توانید چند کارت را انتخاب کنید).


جست‌و‌جوی فلش کارت: با وارد کردن متن جست‌و‌جو در قسمت پایین جدول کارت‌ها، جست‌و‌جو در متن پشت و روی کارت‌ها انجام می‌شود.


انتشار مجموعه

با انتشار مجموعه روی سرور لایتمن، امکان جست‌و‌جو و دانلود مجموعه در برنامه برای دیگر کاربران فراهم می‌شود. با کلیک بر روی گزینه انتشار مجموعه (دکمه ابری شکل) از منوی برنامه، صفحه انتشار باز می‌شود. برای انتشار مجموعه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شده باشید. با کلیک بر روی گزینه ورود به حساب کاربری می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید یا حساب جدید بسازید.

پس از ورود به حساب کاربری، می‌بایستی اطلاعات مجموعه شامل نام سازنده (هنگام جست‌و‌جوی مجموعه در برنامه لایتمن نشان داده می‌شود)، نسخه مجموعه (مانند 1.0 یا مهر 97 یا ...) و توضیحاتی در مورد مجموعه را وارد کنید. سپس با انتخاب گزینه انتشار، مجموعه بر روی سرور لایتمن آپلود و منتشر خواهد شد.

{info} هر مجموعه‌ای که منتشر می‌شود، متعلق به یک حساب کاربری است و ویرایش‌های بعدی مجموعه تنها توسط همان حساب کاربری قابل انتشار است.